czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2016
  • wyświetleń: 3716

Konkurs wiedzy o BHP na kopalni. Zwycięzca otrzymał 5000 złotych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

25 listopada w siedzibie PG SILESIA odbył się finał konkursu "Pracuję Bezpiecznie 2016". Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął pracownik GT - Tomasz Rydzoń. Drugie miejsce na podium przypadło Zenonowi Pitlokowi, pracownikowi TMG, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Jacek Kramarczyk z GRP1.

Reklama

finaliści konkursu PG Silesia
Finaliści Konkursu "Pracuję Bezpiecznie 2016" · fot. PG Silesia


Stało się już tradycją, że kilka dni przed Barbórką w kopalniach węgla kamiennego w Polsce organizowane są konkursy "Pracuję Bezpiecznie". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pracy. W tym roku w PG SILESIA do eliminacji zgłosiło się 32 pracowników, z czego 28 zakwalifikowało się do półfinału. Finał konkursu odbył się 25 listopada.

Formuła konkursu co roku jest niezmienna - uczestnicy w rundzie finałowej muszą zmierzyć się z pytaniami wielokrotnego wyboru, opracowanymi wcześniej przez pracowników Działu BHP. Pomimo, iż w tym roku poziom zagadnień był bardzo wysoki, uczestnicy poradzili sobie z nimi znakomicie. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone zawodnikom przez Zbyška Folwarcznego, Kierownika Ruchu Zakładu Górniczego w PG SILESIA. Przypomnijmy, że za zajęcie I miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 5 000 zł, II miejsca - 4 000 zł, III miejsca 3 000 zł natomiast uczestnicy z miejsc IV-X otrzymają po 1 000 zł.

- Promowanie zasad bezpieczeństwa pracy to kwestia bardzo istotna. Przestrzeganie zasad BHP stanowi podstawę codziennego funkcjonowania w każdym zakładzie pracy - o tym nie możemy zapominać. Dlatego też tak bardzo cieszą konkursy czy inne inicjatywy promujące bezpieczeństwo. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że pracownicy tak licznie się do nich zgłaszają. Liczymy na to, że teraz wszyscy uczestnicy będą promować te zasady w swoich brygadach - powiedział Michal Heřman, prezes PG SILESIA.

ab / czecho.pl
źródło: PG Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj