czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4799

Wysokie miejsce naszej gminy w ogólnopolskim rankingu!

Na wysokim 52. miejscu w skali całego kraju oraz pierwszym na Śląsku znalazły się Czechowice-Dziedzice w rankingu Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju. Czechowice-Dziedzice były oceniane w kategorii gmin miejsko-wiejskich, wśród 611 uczestników tej kategorii rankingu!

Reklama

ratusz, urząd miejski, plac jana pawła II
Wysokie miejsce naszej gminy w ogólnopolskim rankingu! · fot. czecho.pl


Opracowany pod przewodnictwem prof. dr hab. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej Ranking Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego oraz promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców.

Ranking, uwzględniający wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.