czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2016
  • 20 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1992

Szkolenie z podstaw samoobrony dla osób po 55. roku życia

Za nami:

9 oraz 20 grudnia w Świetlicy Zatoka odbędą się zajęcia z podstawowych elementów samoobrony dla osób, które ukończyły 55. rok życia.

Reklama

Celem zajęć, które odbywać się będą w godzinach 16.30 - 18.00 jest zwiększenie poczucia pewności siebie oraz aktywizacja ruchowa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Techniki samoobrony oparte o naturalne ruchy całego ciała, są jednocześnie wspaniałą formą ćwiczeń gimnastycznych. Pozwalają wzmocnić mięśnie i stawy. Poprawiają koordynację ruchową, szybkość, refleks i giętkość.

- Na zajęciach kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo. Dbamy o to by dostosować zestaw ćwiczeń do możliwości uczestnika. Podczas uczestnicy zapoznają się z zasadami zachowania się w sytuacjach przemocy, a także uczą się podstawowych technik obrony przed różnego rodzaju atakami. Dowiadują się, jakie sytuacje prowokują do napadu i jak ich unikać; jakie są skuteczne formy ucieczki i jak skutecznie prosić o pomoc. Ćwiczą uniki i proste ruchy ciała pozwalające na uniknięcie lub zablokowanie uderzenia. Ćwiczą podstawowe techniki ataku w czułe punkty napastnika. Uczą się jak wykorzystywać podręczne przedmioty w samoobronie: klucze, dezodoranty, torebki. Dowiadują się, że w niektórych sytuacjach w samoobronie mogą pomóc karta kredytowa czy zwykła gazeta - informują organizatorzy.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "W Czechowicach-Dziedzicach bezpieczniej" finansowanego z "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017".

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.