czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 grudnia 2016
  • 5 grudnia 2016
  • wyświetleń: 10777

Szymon Żoczek chce zdobyć najwyższy szczyt Afryki - Kilimanjaro

Szymon Żoczek jest 22-letnim studentem fizjoterapii. Mieszka w Czechowicach-Dziedzicach. Od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Na swoim koncie ma już szczyty takie jak Mont Blanc i Elbrus. A w lutym tego roku zdobył Aconcaguę.

Reklama

Szymon Żoczek wybiera się na Kilimanjaro · fot. archiwum prywatne


Na przełomie grudnia i stycznia Szymon Żoczek wraz ze znajomymi z Czechowickiej Grupy Górskiej - Edytą Szczęsny oraz Robertem Chojnowskim - będzie uczestniczył w wyprawie na najwyższy szczyt Afryki, jakim jest Kilimanjaro (5895 m n.p.m.). Po wejściu na Mont Blanc w 2013 roku, Elbrus w 2014 roku oraz Aconcaguę w lutym tego roku będzie to czwarty szczyt w drodze po Koronę Ziemi.

Szymon Żoczek do wyprawy przygotowuje się trenując w Beskidach. W międzyczasie studiuje i pracuje, a także znajduje czas na prowadzenie prelekcji, aby, jak sam mówi: zmotywować innych i pokazać, że warto Nie Przestawać Marzyć.

Szymon Żoczek wybiera się na Kilimanjaro
Szymon Żoczek prowadzi prelekcje w szkołach · fot. archiwum prywatne


Wyprawę Szymona będzie można śledzić na fanpage "Nie Przestawaj Marzyć", na którym udostępniane są zdjęcia z wypraw i przygotowań do nich. Eskapada będzie możliwa dzięki partnerom: Nettuno, Dworek Eureka, CH Stara Kablownia, Apteka Galenika, Transfer Taxi, Vera i Trekmondo.

Szymon Żoczek wybiera się na Kilimanjaro
Szymon Żoczek wybiera się na Kilimanjaro · fot. archiwum prywatne

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.