czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4300

3. edycja konkursu wokalnego dla dzieci ze szkól podstawowych

W środę, 30 listopada w Zespole Szkół im. ks.prof. Józefa Tischnera w Ligocie odbyła się trzecia edycja konkursu wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko".

Reklama

3. edycja konkursu wokalnego - 30.11.2016 · fot. Wiesława Sobczak


Do konkursu zaproszono uczniów klas 1-3 z gminy Czechowice-Dziedzice. Z zaproszenia skorzystały szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 im. Jana Brzechwy, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego, Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ligocie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Ligocie, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Bronowie.

Każdą placówkę reprezentowało dwóch uczestników, którzy podczas solowego występu śpiewali polskie piosenki. Jurorzy pod przewodnictwem pani Lucyny Machalicy, zwracali szczególną uwagę na dobór repertuaru dostosowanego do wieku uczestnika, umiejętności wokalne oraz ogólne wrażenia artystyczne.

3. edycja konkursu wokalnego - 30.11.2016
3. edycja konkursu wokalnego - 30.11.2016 · fot. Wiesława Sobczak


Wybór zwycięzcy nie był prosty, gdyż uczestnicy konkursu wykazali się profesjonalnym przygotowaniem i dużym talentem muzycznym. Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła trójkę laureatów:
  • I miejsce zdobyła Martyna Pietruszka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi,
  • II miejsce Justyna Adamus ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Ligocie,
  • III miejsce Nina Pępek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 im. Jana Brzechwy.


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyła dyrektor szkoły Bożena Dyrda. Nauczyciele zgodnie stwierdzili, że konkurs spełnia ważną rolę w promowaniu piosenki polskiej, gratulowali pomysłu i prosili o kontynuację tej imprezy. A więc do zobaczenia za rok!

Organizatorami konkursu były Jolanta Paszek-Przyłucka i Wiesława Sobczak.

3. edycja konkursu wokalnego - 30.11.2016
3. edycja konkursu wokalnego - 30.11.2016 · fot. Wiesława Sobczak

Wiesława Sobczak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.