czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1180

W powiecie dużo mniej zatruć czadem niż w roku ubiegłym

Straż pożarna poinformowała, że w tym roku podczas pierwszych grzewczych miesięcy dużo mniej osób zatruło się czadem niż w roku poprzednim. Na terenie obsługiwanym przez jednostkę bielską doszło do czterech takich sytuacji.

Reklama

W okresie od 1 października do 29 listopada na terenie woj. śląskiego odnotowano 258 zdarzeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla, w 95 przypadkach służby zostały powiadomione po zadziałaniu czujnika CO.

Z powyższych statystyk wynika, że prowadzone przez Państwową Straż Pożarną kampanie informacyjne przyczyniają się do wzrostu świadomości Polaków. W czasie prowadzonych działań strażacy coraz częściej spotykają w mieszkaniach czujniki tlenku węgla, które sygnalizują o niebezpieczeństwie.

W październiku i listopadzie 2015 roku, Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała 15 osób podtrutych czadem, dla porównania w tym roku, w tym samym czasie były ich tylko 4.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.