Wiadomości

  • 7 grudnia 2016
  • wyświetleń: 6286

Do 2022 roku ma być gotowa cała droga S1, także w naszym powiecie

W trakcie poniedziałkowej wizyty premier Beaty Szydło w Bielsku-Białej szefowa rządu oznajmiła, że do realizacji zostały przekazane brakujące odcinki drogi ekspresowej S1: Podwarpie-Dąbrowa Górnicza, Kosztowy-Bielsko-Biała i obejście Węgierskiej Górki. Według planów mają powstać do 2022 roku.

Droga ekspresowa S1
Droga ekspresowa S1 · fot. GDDKiA Katowice


- S1 powstaje - to jest przyszłość naszego regionu i szansa na rozwój - podkreślała premier Beata Szydło. - Szefowa rządu wspomniała, że starania o drogę ekspresową rozpoczęła już 20 lat temu. 20 lat trzeba było czekać, żeby ta decyzja została podjęta - mówiła. Premier zaznaczyła, że ustalenie samego przebiegu drogi nie było łatwe, ze względu na tereny górnicze i obszar Natura 2000. Szefowa rządu dziękowała samorządowcom za aktywną postawę i konsensus przy realizacji tej inwestycji.

- Tak jak w poszczególnych innych częściach Polski, będziemy realizowali ważne inwestycje drogowe i kolejowe oraz inne infrastrukturalne. Będziemy realizowali program wspierania przedsiębiorców i odbudowywania przemysłu oraz produkcji, a także tworzenia nowych miejsc pracy - zadeklarowała szefowa rządu.W trakcie spotkania z parlamentarzystami i samorządowcami z Podbeskidzia, Śląska Cieszyńskiego i Ziemi Żywieckiej minister infrastruktury i budownictwa podpisał skierowanie do realizacji odcinków S1: Podwarpie-Dąbrowa Górnicza, Kosztowy-Bielsko-Biała (fragment tego odcinka powstanie w naszym powiecie) i obejście Węgierskiej Górki.

harmonogram robót

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.