czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2016
  • wyświetleń: 2613

"Europejskie staże na dobry start zawodowy" w ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Projekt "Europejskie staże na dobry start zawodowy" realizowany jest w ramach przyznanej Zespołowi Szkół Silesia "Karty jakości mobilności w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego". W ciągu dwóch lat przeznaczonych na jego realizację, 4 grupy uczniów i 2 grupy kadry odbędą staże i szkolenia zawodowe w Hiszpanii i we Włoszech.

Reklama

Ogólna liczba mobilności, czyli indywidualnych wyjazdów zagranicznych w projekcie wyniesie 92 i obejmie większość kierunków kształcenia w Zespole Szkół "Silesia".

Uczniowie technikum elektrycznego, przy wsparciu technika informatyka, odbędą praktyczne szkolenie z zakresu konstrukcji i programowania dronów, natomiast uczniowie technikum informatycznego podczas pobytu w zagranicznej instytucji będą rozwijać umiejętność tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android. Kolejne dwie grupy to uczniowie technikum organizacji reklamy i fototechnicy, którzy podczas stażu będą zgłębiać tajniki fotografii w komunikacji marketingowej.

Staże uczniów dopełnią dwa szkolenia kadry. Tematyka jak zwykle bardzo nowatorska i dostosowana do potrzeb kształcenia zawodowego w naszej szkole: CLIL w VET - nauczanie przedmiotów zawodowych poprzez język angielski oraz doradztwo zawodowe. Obecnie trwają przygotowania grup do wyjazdów.

„Europejskie staże na dobry start zawodowy"

Aldona Macura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj