czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2016
  • 17 grudnia 2016
  • wyświetleń: 5333

Wiele atrakcji na świątecznym jarmarku w Bielsku - dziś koncerty

Za nami:

W piątek w Bielsku-Białej wystartowała dziesiąta edycja Świąt na Starówce. Koncert kolęd Kayah z zespołem przyciągnął na rynek tłumy. Jubileuszowa edycja imprezy uatrakcyjniona została iluminacjami świetlnymi. Podświetlone zostały m.in. elewacje kamienic i płyta rynku. Impreza potrwa do niedzieli.

Święta na Starówce - 16.12.2016 · fot. bielsko.info


Święta na Starówce trwale wpisały się już w bielski krajobraz, stwarzając miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem oraz stając się lubianą i wyczekiwaną imprezą dla całych rodzin. Popularność wydarzenia sprawiła, iż organizatorzy zaproponowali w tym roku uczestnikom znacznie bogatszy program, wychodząc z nim także poza obręb Rynku - na pl. Chrobrego i na ul. Wzgórze.

Do udziału w kiermaszu zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Podczas imprezy na Rynku wystąpią zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

Zapis relacji na żywo - koncert Kayah - 16.12.2016Loading...


Na scenie zaprezentują się m.in.: Luterański Chór GRADUALE z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku, dzieci i młodzież z Centrum Artystyczno-Edukacyjnego PROSCENION, Bielskie Studio Piosenki, Aneta Sablik z zespołem Włóczykije, zespoły BlackBird, Kamuflaż, Anti Babylon System, a także zespół wokalno-instrumentalny Melodia z Domu Kultury w Lipniku, zespół wokalny Kontrasty z Domu Kultury w Komorowicach, zespół Kwintesencja z Domu Kultury w Kamienicy i Chórek Pinokio z Domu Kultury w Komorowicach, a także Kapela Góralska Watra.

Stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną na Rynku, a stoiska handlowe na ul. Wzgórze i na pl. Chrobrego. Zorganizowany zostanie konkurs na najpiękniejsze stoisko. Tak, jak co roku na pl.Chrobrego będzie pięknie oświetlona, wysoka choinka. Na schodach ustawiony zostanie telebim, który przekazywał będzie obraz i dźwięk ze sceny na Rynku.

Zapis relacji na żywo - Plac Chrobrego - 16.12.2016Loading...


Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty, w trakcie których będą one mogły zdobić ciasteczka i pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj będzie częstował najmłodszych słodyczami. Dzieci ze świetlicy środowiskowej otrzymają paczki świąteczne z wyrobami przekazanymi przez sponsorów.

Wydarzenia organizowane przez Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową PROMIX, Bielskim Centrum Kultury i Wydziałem Kultury i Sztuki potrwa do niedzieli, 18 grudnia, w godzinach od 12.00 do 21.00.

Program Święta na Starówceprogram imprezy

ab, ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.