czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2016
  • 18 grudnia 2016
  • wyświetleń: 2615

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju

W niedzielę, 18 grudnia w kościele pw. Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach miało miejsce
uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Mieszkańcy naszego miasta mogli odebrać wyjątkowe Światło z rąk harcerzy.

Reklama

Tydzień wcześniej reprezentacja harcerek i harcerzy Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice wzięła udział w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju na Jasnej Górze w Częstochowie. To tam z rąk Naczelnika ZHP hm. Małgorzaty Sinicy zostało odebrane Światło - symbol pokoju, miłości, braterstwa i ogniska domowego. Symbolu narodzin Jezusa Chrystusa.

Światło przekazane zostało przez skautów słowackich w miejscowości Svit pod Popradem na ręce władz Naczelnych Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie następnie dotarło do granicy naszego państwa, by móc być przekazywane do najdalszych zakątków kraju.

Betlejemskie Światło Pokoju jest tradycją skautową, którą w Polsce zainicjował Związek Harcerstwa Polskiego w roku 1991. To właśnie harcerze i harcerki odpowiadają za rozprzestrzeniania się w naszym kraju, a także na zachodzie, wschodzie i północy - poza naszymi granicami idei i symbolu z nim związanego.

Betlejemskie Światło Pokoju w tym roku przybywa do nas pod hasłem "Odważnie twórzmy pokój". Skłania nas tym samym do dyskusji o pokoju na świecie i inicjatyw z tym związanych. Miłości, szacunku i tolerancji wobec innych. Pojednania i zgody z drugim człowiekiem. To bardzo ważne, zważywszy na obecną sytuację na świecie.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.