czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2016
  • wyświetleń: 2036

Kolejne posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w ratuszu

W minionym tygodniu odbyło się trzecie posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Gościem honorowym posiedzenia była Mirosława Nykiel - Posłanka na Sejm RP, która zachęciła obecnych do korzystania ze środków Unii Europejskiej z żalem podkreślając, że pozyskać je mogą tylko organizacje pozarządowe - głównie na szkolenia. Porządek posiedzenia obejmował aż 16 punktów, ale część z nich dotyczyła spraw porządkowych.

Przewodniczący Rady Seniorów Edward Lesiewicz w skrócie przypomniał dotychczasowe działania Rady oraz przedstawił stanowisko Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Seniorów w sprawie konieczności nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym - poszerzenia zapisów dotyczących rad seniorów. Poinformował także o przebiegu konferencji dla seniorów w Katowicach, której organizatorami byli Marszałek Województwa Śląskiego i "Dziennik Zachodni".

Przewodniczący poszczególnych zespołów przedstawili pierwsze efekty działań swoich zespołów: Bogdan Ogrocki - zapoczątkowanie serii, dotyczących bezpieczeństwa, prelekcji dla seniorów, Urszula Gazda - "koperta życia" i Kazimierz Polok - dzień seniora. Rada Seniorów podjęła także dwie uchwały dotyczące: ustanowienia dorocznych obchodów Dnia Seniora w Czechowicach-Dziedzicach oraz upowszechnienia poradnika Rzecznika Praw Obywatelskich "Przestrzeń przyjazna seniorom".

W formie uchwały ustalono także harmonogram posiedzeń Rady i dyżurów Prezydium Rady na 2017 rok. W dyskusji Burmistrz Marian Błachut odniósł się do poszczególnych tematów porządku obrad, a Jolanta Paszek - Zastępca Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej - przybliżyła zasady organizacyjne dystrybucji "koperty życia". Głos zabrał także podinsp. Sławomir Walczak - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, który poinformował o organizowanych przez Policję szkoleniach dla nauczycieli z zakresu patologii, a także o akcji "koperta życia".

Następne posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się w dniu 8 marca 2017 roku, o godzinie 16.00.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.