czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1787

"Po Stronie Natury" - konkurs w Publicznym Gimnazjum nr 1

5 grudnia w Gimnazjum Publicznym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się prezentacja działań projektowych "Arboretum Inspiruje" w ramach konkursu grantowego "Po Stronie Natury". Czechowicka szkoła gościła panią Urszulę Fabianiak, która wizytowała projekt z ramienia Fundacji Nasza Ziemia.

Uczniowie zaprezentowali relację ze zrealizowanych działań wskazując, jak tworzy się lokalna społeczność skupiona wokół edukacji przyrodniczej. Spotkanie było doskonałą okazją, aby podsumować 5 lat działań przyrodniczych prowadzonych w ramach projektu "Arboretum Inspiruje".

Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa zielników w szkolnej Izbie Regionalnej pt. "Jesienny ogród księdza Jana". Na wystawie zgromadzono przygotowane przez uczniów zielniki, przyrodnicze zakładki, malunki na szkle oraz prace prezentujące wiersze Patrona szkoły ilustrowane kolażami z liści. Wystawę można oglądać do końca grudnia.

Projekt Arboretum Inspiruje jest laureatem konkursu grantowego "Po Stronie Natury", grant ufundowała firma Żywiec S.A; organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.

"Po Stronie Natury" - konkurs w PG 1
"Po Stronie Natury" - konkurs w Publicznym Gimnazjum nr 1 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 1


"Po stronie natury" to program realizowany od 2009 roku przez Żywiec Zdrój S.A., w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Działanie na rzecz natury wpisane jest w misję Żywiec Zdrój. Poprzez realizowany konkurs grantowy firma chce zachęcić do aktywności proekologicznych oraz wesprzeć inicjatywy Polaków na rzecz środowiska naturalnego. Konkurs grantowy jest nieodłącznym elementem programu Po Stronie Natury, którego celem jest edukacja ekologiczna i zachęcenie do bycia po stronie natury każdego dnia dzięki codziennym, drobnym działaniom na rzecz ochrony środowiska.

Gimnazjum Publiczne nr 1

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.