czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2016
  • wyświetleń: 5264

Starostwo ma za zadanie sprawdzać czy w powiecie działa TVP Info

Do Starostwa Powiatowego wpłynęło pismo wojewody, na mocy którego instytucja została zobligowana do monitorowania czy na terenie powiatu bielskiego nie ma przerw w nadawaniu sygnały stacji TVP Info.

Reklama

telewizor, abonament rtv, pilot
Starostwo ma za zadanie sprawdzać czy w powiecie działa TVP Info.


20 grudnia do starostw powiatowych na terenie całego województwa wpłynęło pismo z wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach dotyczące weryfikacji siły sygnału kanałów Telewizji Polskiej. Na jego podstawie starostwa zostały zobligowane do całodobowej kontroli działania stacji TVP Info.

Treść pisma, które zostało przesłane do starostw powiatowych na terenie województwa śląskiego:

Informuję, że w związku z występującymi na terenie kraju problemami z odbiorem sygnału z odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej, Rządowe Centrum bezpieczeństwa poleciło monitorowanie tej sytuacji. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o monitorowanie zakłóceń transmisji programów TVP poprzez kontrolę odbioru programu TVP Info (emitowanego w naziemnej telewizji cyfrowej) na obszarze powiatu/miasta na prawach powiatu. Raporty proszę przesyłać do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pocztą elektroniczną (adres: czkws@katowice.uw.gov.pl), codziennie na godz. 9, począwszy od 21 grudnia - do odwołania.


Jak poinformowała nas rzecznik prasowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Alina Kucharzewska, do 21 grudnia do godziny 11.00 ze strony starostw powiatowych na terenie województwa nie wpłynęły jakiekolwiek raporty.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.