czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4842

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Czechowic-Dziedzic

Świątecznym akcentem rozpoczęła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Zanim radni pochylili się nad projektem przyszłorocznego budżetu gminy, harcerze przekazali na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego Betlejemskie Światło Pokoju.

Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Czechowic-Dziedzic - 20.12.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Polski już po raz 26. Do Czechowic-Dziedzic przywieźli je harcerze z czechowickiego Hufca ZHP. Kilka dni temu Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło wędrówkę po naszej gminie. Tradycyjnie już, harcerze przynieśli je również do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Przekazujący Betlejemskie Światło Pokoju harcerze zaśpiewali kolędy i przekazali radnym oraz Burmistrzowi Marianowi Błachutowi życzenia bożonarodzeniowe. Przyjmujący dar Przewodniczący Damian Żelazny zauważył, że pokoju, który symbolizuje światło z Betlejem, potrzeba teraz nam wszystkim - w kraju i w sercach...

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Zgodnie z tradycją stawiane jest na wigilijnym stole. Światło przywożone jest co roku z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem do katedry w Wiedniu.

Dzięki akcji skautów i harcerzy, przekazywane jest następnie do sąsiednich krajów. Pokonując kolejne granice, płomień z Betlejem trafia do najdalszych zakątków Europy. Akcja prowadzona jest od 1986 roku. Polscy harcerze biorą w niej udział od 1991 roku.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.