czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 grudnia 2016
  • 23 grudnia 2016
  • wyświetleń: 3117

Szkoła rodzenia Cud Narodzin życzy Wesołych i Radosnych Świąt!

Artykuł sponsorowany:

Szkoła rodzenia Cud Narodzin życzy wszystkim Czytelnikom portalu czecho.pl wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, czasu spędzonego w spokojnej atmosferze w gronie Rodziny i Bliskich.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Szkoła rodzenia Cud Narodzin to bezpłatna usługa dla kobiet z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic i okolic, świadcząca pomoc w zakresie edukacji dla przyszłych rodziców, oceny warunków i potrzeb zdrowotnych, a także opieki położnej rodzinnej przed porodem i po oraz wykonywania zleceń lekarskich.

Zajęcia, a także wizyty domowe prowadzi m.in. Agata Pasterny - położna, certyfikowany doradca laktacyjny i ratownik medyczny, ciesząca się uznaniem pacjentek z powiatu cieszyńskiego i wodzisławskiego. Szkołę reprezentują także inne położne, dietetyk, fizjoterapeuta oraz inni specjaliści.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin
Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Opieka nad mamą i dzieckiem- Przygotowanie do porodu to nie tylko nauka oddychania, choć takie wrażenie można odnieść, oglądając filmowe szkoły rodzenia - mówi z uśmiechem Agata Pasterny. - Nasze zajęcia obejmują wszystkie aspekty życia młodych matek: od sposobów trzymania dziecka, przez bezpieczną kąpiel, aż po przygotowanie emocjonalne na pojawienie się nowego członka rodziny.

Tematami zajęć są między innymi: metody łagodzenia bólu porodowego, pozycje do karmienia piersią, a także czynności pielęgnacyjne noworodka i pierwsza pomoc.

Na zajęciach mile widziane są nie tylko przyszłe mamy, ale także ojcowie. Każdy uczestnik może liczyć na indywidualną pomoc. Cud Narodzin zapewnia bezpłatny dostęp do materiałów szkoleniowych.

Rodzice uzyskają darmowe wsparcie położnej także po porodzie. Wizyty domowe - w liczbie od 4 do 6, w zależności od potrzeb - łączą edukację z kontrolą stanu zdrowia maluszka i mamy.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin
Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Nieść pomoc tam, gdzie jest potrzebnaPorównanie z podobnymi punktami z regionu, zwłaszcza pod kątem liczby wizyt edukacyjnych i patronażowych, wypada bardzo korzystnie dla Cudu Narodzin, a zatem i dla samych ciężarnych. Celem szkoły jest zapewnienie bezpłatnych usług położnej tam, gdzie do tej pory nie były one dostępne - głównie w małych miasteczkach na Śląsku, ale nie tylko.

Firma Inwest Partner Medycyna Sp. z o.o., przy której działa zarówno szkoła rodzenia, jak i hurtownia medyczna oraz sklep medyczny z refundacją NFZ, ma siedzibę w Goleszowie.

Więcej informacji o Cudzie Narodzin można znaleźć na stronie www.ipmed.pl, na infolinii +48 730-990-991, a także na profilu http://facebook.com/cudnarodzintwojapolozna oraz https://facebook.com/IPMed/ Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć bobasów, których rodzice uczestniczyli w naszych zajęciach - CUDowne dzieci.