czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2016
  • wyświetleń: 2187

Betlejemskie Światło Pokoju w Starostwie Powiatowym

Betlejemskie Światło Pokoju wiecznie płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. W tym tygodniu przyniosły go do Starostwa druhny z Beskidzkiego Hufca ZHP.

Reklama

Starostwo, Betlejemskie Światło Pokoju
Betlejemskie Światło Pokoju w Starostwie · fot. Alina Macher / Powiat Bielski


Od niego co roku odpala się jedną, malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega cały świat. Tym darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze z naszego hufca ZHP pragną dzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem docierają do parafii, szkół, szpitali, urzędów, galerii handlowych i domów. Dzielą się radosną nowiną, przekazują największe, uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Zgodnie z tradycją, Betlejemskie Światło na terenie Podbeskidzia zagościło w połowie grudnia, gdy harcerze Hufca Beskidzkiego udali się do Zakopanego, aby odpalić płomień od słowackich skautów.

Betlejemski Ogień w tym roku płonie pod hasłem "Odważnie twórzmy pokój". Druhny z Beskidzkiego Hufca przyniosły go do Starostwa Powiatowego 21 grudnia. Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane samorządowi powiatu bielskiego na ręce starosty bielskiego Andrzeja Płonki wraz z życzeniami zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Alina Macher
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.