czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1621

Policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczny weekend"

Przed nami świąteczny weekend. W związku z tym na drogach pojawi się więcej stróżów prawa, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także prędkość, z jaką poruszają się kierowcy i ich stan trzeźwości.

Już w piątek, od 06.00 rozpoczęły się policyjne działania pod kryptonimem "Bezpieczny weekend". Akcja potrawa do poniedziałku, do 22.00. W tym czasie należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, stan trzeźwości kierujących i prędkość z jaką się poruszają. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość, czy wyprzedzających "na trzeciego".

Policjanci przypominają, że należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków - mowa o natężeniu ruchu, pogodzie i stanie nawierzchni. - Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od decyzji, które podejmujemy. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży - zwracają się do kierowców.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.