czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 grudnia 2016
  • 27 grudnia 2016
  • wyświetleń: 7161

Poseł złożył w Sejmie interpelację ws. czechowickiego dworca

Poseł Mirosław Suchoń podczas jednego z jesiennych posiedzeń parlamentu złożył interpelację dotycząca modernizacji dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Po kilku tygodniach otrzymał odpowiedź, że prace związane z obiektem znajdują się już na liście do realizacji

Reklama

PKP, dworzec, kolej
Poseł Mirosław Suchoń złożył w Sejmie interpelację ws. czechowickiego dworca. · fot. wiktoria / pless.pl


- Jako poseł otrzymuję od dłuższego czasu zgłoszenia dotyczące modernizacji dworca PKP w Czechowicach-Dziedzicach - napisał poseł Mirosław Suchoń w swojej interpelacji. W uzasadnieniu przypomniał w skrócie historię dworca i wyjaśniał, iż w minionych latach stacja ucierpiała wskutek powodzi, a także wykolejenia pociągu towarowego. Dodał, iż obiekt w 2013 roku został wpisany do rejestru zabytków.

- Stan budynków wymaga obecnie gruntownej modernizacji i remontu. W trybie pilnym należałoby odświeżyć elewację oraz wnętrze budynków, ze szczególnym uwzględnieniem poczekalni oraz toalet. Unowocześnienia wymaga także system powiadamiania pasażerów o nadjeżdżających pociągach oraz zmianach w rozkładzie jazdy - proponował Mirosław Suchoń w swoim wystąpieniu.

Zwrócił uwagę, że wyremontowane zostały już najbliższe dworce w Bielsku-Białej, Goczałkowicach-Zdroju oraz Pszczynie. - Modernizacja dworca w Czechowicach-Dziedzicach przewidziana jest dopiero na rok 2018, co jest terminem bardzo odległym biorąc pod uwagę zaniedbania na tym polu - napisał, prosząc o przyspieszenie robót budowlanych.

Po przeszło miesiącu poseł otrzymał odpowiedź od podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Andrzeja Bittela. - Jak poinformowała PKP SA, dworzec Czechowice-Dziedzice znajduje się na liście obiektów planowanych do realizacji. Projekty (lokalizacje dworcowe) planowane są do realizacji sukcesywnie, w oparciu o przyjęty ranking grup projektowych. Szybkość prowadzonych działań inwestycyjnych uwarunkowana jest dostępnością źródeł finansowania, w tym dotacji ze środków unijnych lub budżetu państwa, środków własnych spółki oraz innych potencjalnych źródeł finansowania - powiadomił posła pracownik ministerstwa.

Jak opisuje Andrzej Bittel, modernizacja dworca Czechowice-Dziedzice planowana jest w ramach perspektywy unijnej 2014 - 2020, jednak jednoznaczne określenie daty realizacji omawianego przedsięwzięcia będzie możliwe dopiero po przypisaniu tego projektu do dostępnego źródła finansowania, co pozwoli na określenie harmonogramu realizacji prac modernizacyjnych tego dworca.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.