czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2016
  • 29 grudnia 2016
  • wyświetleń: 12770

[ZDJĘCIA] Wigilia Nowej Inicjatywy dla osób potrzebujących

Ponad 300 mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice - osób samotnych, starszych, chorych, czy też potrzebujących wsparcia z innych powodów, spotkało się na spotkaniu wigilijnym, zorganizowanym wspólnie przez Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa" oraz Dworek Eureka. Nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw, łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania.

Reklama

Wigilia Nowej Inicjatywy dla osób potrzebujących - 23.12.2016 · fot. Nowa Inicjatywa


Pierwsze takie spotkanie wigilijne Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa" zorganizowało w ubiegłym roku. Pomysłodawcą przygotowania spotkania, będącego dla wielu naszych mieszkańców jedyną okazją aby przeżyć Święta Bożego Narodzenia wspólnie i radośnie, śpiewając kolędy i łamiąc się opłatkiem, był prezes stowarzyszenia, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Dzięki wsparciu Tomasza Kopcia, właściciela Dworku Eureka oraz sponsorów, którzy nieodpłatnie przekazali produkty spożywcze, udało się wówczas zorganizować spotkanie wigilijne dla przeszło 300 osób potrzebujących takiego wsparcia.

Tym razem, 23 grudnia było podobnie, a do wspólnej wigilijnej kolacji, przygotowanej przez Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa", zasiadło ponad 300 osób. Sala Dworku Eureka dosłownie wypełniła się po brzegi. Tradycyjne wigilijne potrawy - w tym barszcz z uszkami, rybę, czy kapustę z grzybami - zjedli wspólnie z członkami oraz sympatykami stowarzyszenia, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie.

Na wigilii nie zabrakło oprawy artystycznej. Kolędy oraz znane świąteczne piosenki, wykonali wspólnie burmistrz Marian Błachut oraz przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Na scenie wystąpili również: Justyna Surowiecka, Sławomir Błachut, Kamil Krzanowski i Łukasz Nowok. Kolędowała zresztą cała sala. Burmistrz Marian Błachut podkreśla, że spotkanie wigilijne przygotowywane dla potrzebujących przez Nową Inicjatywę na stałe wpisało się w kalendarz imprez charytatywnych organizowanych przez stowarzyszenie.

Za wsparcie stowarzyszenie dziękuje sponsorom - firmom, które przekazały potrzebne produkty żywnościowe.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.