czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 stycznia 2017
  • wyświetleń: 2774

Nauka z Polwax-em w Publicznym Gimnazjum nr 1

W 2016 roku w Gimnazjum Publicznym nr 1 realizowany był projekt "Nauka z Polwax-em". Dzięki wsparciu finansowemu firmy Polwax SA uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe poza murami szkoły.

Projekt opierał się na cyklu wycieczek naukowych o różnorodnej tematyce, tak, by trafił do szerokiego grona odbiorców. Łącznie w projekcie brało udział około 140 uczniów, czyli prawie połowa szkolnej społeczności.

W kwietniu 40 uczniów wyjechało na zajęcia laboratoryjne z chemii i geologii na Uniwersytet Śląski, a tam, na Wydziale Nauk o Ziemi, gimnazjaliści uczyli się rozpoznawania skał i skamieniałości oraz prowadzili samodzielnie doświadczenia chemiczne. Jedna z klas zwiedzała wilamowicki kościół, w którym znajduje się zabytkowy ołtarz drewniany. Trzecioklasiści brali udział w zajęciach z botaniki w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Uczniowie z jednej z pierwszych klas zwiedzali skansen pszczelarski oraz pasiekę w Grójcu.

W listopadzie grupa uczniów wyjechała do Krakowa do Muzeum Przyrodniczego Państwowej Akademii Nauk, a w grudniu drugoklasiści pojechali do Muzeum Ognia w Żorach, gdzie mieli okazję podziwiać pokazy chemiczne.

Uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Gimnazjum Publicznego nr 1 składają podziękowania firmie Polwax SA za wspólną realizację projektu.

Gimnazjum Publiczne nr 1

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.