Wiadomości

  • 3 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6203

32-latek ukradł z parkingu samochód należący do sąsiada

32-latek ukradł samochód należący do sąsiada i zamierzał go sprzedać w komisie samochodowym w Małopolsce. Zanim zdążył spieniężyć cudze mienie, został zatrzymany przez patrol z komisariatu w Krzeszowicach. Do jego zatrzymania przyczyniła się szybka wymiana informacji pomiędzy jednostkami policji. Za kradzież zatrzymanemu grozi teraz do 5 lat za kratami.

Opel zniknął nocą z 30/31 grudnia z parkingu w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Sienkiewicza. 60-letni właściciel samochodu wskazał jako sprawcę 32-latka, z którym tej nocy biesiadował i wspólnie spożywał alkohol.

Sprawca skradł z jego mieszkania kluczyki, a następnie samochód, w którym był komplet dokumentów wraz z dowodem rejestracyjnym oraz kartą pojazdu.

Informacje o kradzieży natychmiast znalazły się w policyjnych systemach. Już następnego dnia policjanci z Krzeszowic w Małopolsce zatrzymali sprawcę i odzyskali skradziony przez niego pojazd. Zatrzymany mężczyzna zamierzał spieniężyć ten samochód w miejscowym komisie. Trafił do policyjnego aresztu, a nazajutrz usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.