Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6551

Młody narciarz alpejski z Zabrzega odnosi liczne sukcesy

Konrad "LULA" Pawlik, młody mieszkaniec Zabrzega, ma 9 lat i chodzi do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach. Na swoim koncie ma już liczne tytuły, które zapewniają mu sławę w naszym regionie.

Konrad "Lula" Pawlik - młody narciarz alpejski z Zabrzega · fot. Tomasz Pawlik


Konrad od 5 lat trenuje narciarstwo alpejskie. Ostatnie 3 lata spędził w klubie KS live Bielsko-Biała, również od trzech lat jest w czołówce zawodów narciarskich w naszym regionie Beskidzkie Nadzieje, Liga Śląska, Puchar Czantorii, Liga Małopolska, Puchar Reksia. W 2016 roku zdobył tytuł Mistrza Województwa Śląskiego - 1. miejsce Family Cup.

W sezonie 2014/15 zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Beskidzkie Nadzieje oraz 2. miejsce w Lidze Śląskiej. W sezonie 2015/16 zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Beskidzkie Nadzieje oraz 4. miejsce Lidze Śląskiej.

Konrad "Lula" Pawlik - młody narciarz alpejski  z Zabrzega
Konrad "LULA" Pawlik - młody narciarz alpejski z Zabrzega · fot. Tomasz Pawlik


W sezonie 2016/2017 zajął już 1. miejsce w czeskich zawodach o Puchar Sylwestra Złoty Groń, a także 4. miejsce w największych zawodach narciarskich dla młodzików Zawody otwarcia Kluszkowce, gdzie w kategorii wiekowej "LULI" brało udział 42 zawodników.

To to tylko mały fragment jego dokonań, bowiem w kolekcji posiada 22 puchary i 35 medali i nadal walczy. Przed nim jeszcze około 13 startów w tym sezonie i dziesiątki godzin treningów, które Konrad godzi ze szkołą.

Konrad "Lula" Pawlik - młody narciarz alpejski  z Zabrzega
Konrad "LULA" Pawlik - młody narciarz alpejski z Zabrzega · fot. Tomasz Pawlik

BM, Tomasz Pawlik / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.