czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2017
  • wyświetleń: 2149

Książki do słuchania w dziale audiowizualnym Biblioteki Miejskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach do dyspozycji czytelników oddaje katalog tytułów, liczący blisko 3,7 tys. tytułów, reprezentujący różne nurty literackie, zarówno klasykę, jak i literaturę współczesną. Katalog adresowany jest do różnych grup wiekowych - interesującą prozę znajdą nastolatki i dorośli.

Reklama

- Proponujemy korzystanie z oferty, którą zbudowaliśmy dzięki zakupom własnym oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix oraz z Fundacją Klucz. Polecamy wypożyczanie dwóch urządzeń Czytak Plus, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące oraz korzystanie z ponad tysiąca audiobooków na płytach CD w standardzie DAISY - zachęcają pracownicy biblioteki.

Czytak Plus.
Urządzenie Czytak Plus jest już dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej. · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Biblioteka przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - Edycja 2016" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biblioteka w ramach projektu otrzymała nieodpłatnie - na podstawie umowy użyczenia - kolejne urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące.

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Larix" bibliotece, przekazano także pakiet ponad 1000 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak. Katalog wszystkich dostępnych tytułów znajduje się w Dziale Audiowizualnym oraz na stronie Stowarzyszenia. Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z wadą wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

---

Fundacja Klucz od wielu lat stara się upowszechniać czytelnictwo wśród osób niewidomych i słabowidzących. Nagrywając książki w standardzie DAISY, dla starszych i młodszych czytelników ułatwia dostęp do literatury. Obecnie biblioteka czechowicka oferuje ponad 50 tytułów na płytach CD do odsłuchu.

BM / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj