czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2017
  • wyświetleń: 3162

Wiceminister pochwalił naszą gminę. Chodzi o realizację "Rodziny 500+"

Kilka dni temu na konferencji prasowej w siedzibie bielskiej "Solidarności" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej pochwalił gminę Czechowice-Dziedzice za sprawną realizację programu "Rodzina 500 plus".

Reklama

Konferencja prasowa wiceministra Stanisława Szweda - 02.01.2017
Konferencja prasowa wiceministra Stanisława Szweda - 02.01.2017 · fot. bielsko.info


W zestawieniu, które przygotował wiceminister Stanisław Szwed, wzięto pod uwagę wszystkie gminy z 27 okręgu wyborczego. Czechowice-Dziedzice zajęły wysokie, trzecie miejsce pod względem stosunku liczby oczekujących na rozpatrzenie wniosków do złożonych wniosków. Na dzień 30 listopada liczba oczekujących na rozpatrzenie wniosku wyniosła zaledwie 32 osoby. Sprawniejsi w realizacji programu "Rodzina 500 plus" są tylko urzędnicy z Goczałkowic-Zdroju i Kobióra.

Łącznie od 1 kwietnia do 30 listopada 2016 roku w związku z programem "Rodzina 500 plus" gmina przyznała 32 tysiące świadczeń wychowawczych i wypłaciła rodzinom 16 mln złotych. Wiceminister Stanisław Szwed zaznaczył, że program dalej będzie kontynuowany i wbrew niektórym medialnym doniesieniom w budżecie nie brakuje środków na ten cel.

- W 2017 roku nie zakładamy istotnych zmian w programie Rodzinna 500 plus. Program będzie utrzymany w tej formie, w której obowiązuje. Jeśli będą zmiany, to stricte techniczne - dodał poseł.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.