Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2017
  • 9 stycznia 2017
  • wyświetleń: 12106

Dworzec czeka na remont. To największy wstyd dla miasta - zdjęcia

Jeszcze przynajmniej przez kilka lat będziemy musieli pogodzić się z największą bolączką naszego miasta. Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach, który pod koniec XIX wieku był perłą architektoniczną naszego miasta, ciągle tryska szpetotą.

Dworzec kolejowy Czechowice-Dziedzice - 05.01.2017 · fot. czecho.pl


"Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy? Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy" - z pewnością znaczna część z naszych czytelników pamięta fragment utworu "Polska", piosenki, która przyniosła popularność zespołowi Kult. Czechowicki dworzec dziś świetnie pasowałby do wersów śpiewanych przez Kazika Staszewskiego. Kutno już pięć lat temu doczekało się generalnego remontu dworca. A u nas po staremu...

Dworzec kolejowy Czechowice-Dziedzice - 05.01.2017
Dworzec kolejowy Czechowice-Dziedzice - 05.01.2017 · fot. czecho.pl


Dworzec, który był kiedyś perełką Czechowic-Dziedzic, jest w agonalnym stanie. Ma się to zmienić do maksymalnie 2020 roku. Zgodnie z zapewnieniem podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Andrzeja Bittela, który odpowiedział na interpelację posła Mirosława Suchonia ws. remontu budynku, modernizacja dworca planowana jest w ramach perspektywy unijnej 2014 - 2020, jednak jednoznaczne określenie daty realizacji omawianego przedsięwzięcia będzie możliwe dopiero po przypisaniu tego projektu do dostępnego źródła finansowania, co pozwoli na określenie harmonogramu realizacji prac modernizacyjnych tego dworca.

Obietnic ze strony PKP było już sporo. Czy można wierzyć w kolejną? Nic innego nam nie pozostaje...

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.