czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2017
  • wyświetleń: 11321

Bezpłatna pomoc prawna - zaktualizowany harmonogram

Od 1 stycznia ubiegłego roku na terenie całego kraju świadczona jest dla mieszkańców nieodpłatna pomoc prawna. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej poinformowało o zaktualizowanym harmonogramie pracy punktu zlokalizowanego na terenie Czechowic-Dziedzic, w którym taka pomoc jest udzielana.

W Gminie Czechowice-Dziedzice punkt udzielania bezpłatnej pomocy prawnej zlokalizowany jest w budynku przychodni przy ul. Nad Białką 1B i jest czynny w poniedziałki w godz. 14.00 -18.00, we wtorki w godz. 9.00 -13.00, w środy w godz. 9.00-13.00, w czwartki w godz. 14.00-18.00 i w piątki w godz. 9.00-13.00.

Bezpłatna pomoc prawna jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej realizowanym przez powiat i jest związane z wejściem w życie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, której celem jest stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej. System ten gwarantuje bezpłatny dostęp do porad prawnych, które dotąd były dla niektórych mieszkańców nieosiągalne ze względu na koszt.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.