czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2017
  • 16 stycznia 2017
  • wyświetleń: 3878

Sztab w Bestwinie zebrał ponad 14 tysięcy złotych dla WOŚP!

W niedzielę, 15 stycznia odbył się Jubileuszowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bestwiński Sztab WOŚP zorganizowany został przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy współudziale Samorządów Uczniowskich przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwince i Janowicach. Wolontariuszom udało się zebrać 14.188,57 zł na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Reklama

Mieszkańcy gminy Bestwina znów okazali swoją hojność i do kwestarskich puszek wrzucili 14.105,57 zł, a biorąc pod uwagę walutę obcą i jej przelicznik na złotówki to uzbierało się 14.188,57 zł. Przypominamy, że w 2013 roku zbiórka była prowadzona tylko w Kaniowie i wówczas zebrano 3681,18 zł, od 2014 roku zbiórkę prowadzono we wszystkich sołectwach i zebrano wówczas 12.059,88 zł, w 2015 roku była to kwota 11.686,27 zł, a w zeszłym roku do puszek wrzucono 12.057,29 zł.

Do 25. Finału WOŚP zarejestrowanych zostało 25 wolontariuszy z puszkami (jedna wolontariuszka z powodu choroby jednak nie uczestniczyła w zbiórce), a oprócz nich w pracach uczestniczyły jeszcze, oprócz Szefa Sztabu, 3 osoby, które przeliczały zebrane pieniądze, łącznie więc 28 osób.

- W Bestwinie zebrano 3317,27 zł, w Bestwince - 2273,07 zł, w Janowicach - 4029,07 zł. Wielkie ukłony dla księdza Józefa Walusiaka i jego wsparcia po raz kolejny dla tej inicjatywy, zupełnie zrozumiałe są zaszczyty i wyróżnienia, które księdza Józefa dotykają, życzymy kolejnych, ale na pewno najcenniejsza jest wdzięczność parafian i ich uznanie - podsumowuje szef bestwińskiego Sztabu WOŚP.

- W Kaniowie zebrano najwięcej, bo 4486,16 zł i tutaj tym bardziej ukłony dla mieszkańców i wielka wdzięczność, baaaardzoooo wielka wdzięczność. Tym, którzy wspomogli WOŚP, dziękując raz jeszcze przypomnę sentencję: "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas." - Flora Edwards - dodaje.

Absolutną rekordzistką w 25. Finale WOŚP w gminie Bestwina jest Ewelina Olejak z Janowic, w której puszce Komisja doliczyła się 2345, 20 zł. Natomiast Anna Tomaszczyk z Bestwinki zebrała 1312, 20 zł.

Należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie młodzieży, która jeszcze w poprzednich latach była uczniami szkół średnich, a dzisiaj w dalszym ciągu kwestuje, mimo iż na co dzień przebywa na uczelniach, często mieszka poza gminą. - Mogę znów, tak jak przed trzema laty śmiało powiedzieć: Wiktoria, Agnieszka, Patrycja, Adrian, Kuba, Amadeusz, Marcin: Szacun dla Was! Wszystkim mieszkańcom gminy, którzy wsparli WOŚP oraz wolontariuszom i członkom Sztabu serdecznie dziękuję - mówi szef Sztabu WOŚP w Bestwinie.

- Osobne podziękowania należą się dyrektorowi Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Grzegorzowi Boboniowi za udostępnienie lokalu dla Sztabu oraz Andrzejowi Wojtyle za udostępnienie pomieszczeń Muzeum Regionalnego, aby kwestująca młodzież miała gdzie się ogrzać i wypić ciepłą herbatę - dodaje.

BM / czecho.pl

źródło: gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.