Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 stycznia 2017
  • wyświetleń: 2620

Ks. Paweł Pasierbek z Bestwiny kierownikiem Radia Watykańskiego

Ks. Paweł Pasierbek z Bestwiny 9 stycznia został mianowany nowym kierownikiem sekcji polskiej Radia Watykańskiego.

Ks. Paweł Pasierbek urodził się w Bestwinie w 1965 r. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił w 1984 r. w Starej Wsi, a święcenia kapłańskie z rąk kard. Franciszka Macharskiego otrzymał w 1995 r. w Krakowie. Studiował filozofię w Krakowie (1986-1989) oraz teologię ogólną w Warszawie (1991-1994).

Jego pierwszy kontakt z Radiem Watykańskim miał miejsce już w latach 1989-1991, kiedy w ramach 2-letniej zakonnej praktyki pracował w Sekcji Polskiej RW jako dziennikarz. Po ukończeniu studiów teologicznych pracował też w redakcji polskiego wydania "L'Osservatore Romano'' (1994-1995).

Od 1995 r. rozpoczął studia specjalistyczne z teologii na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, po których pracował - m.in. jako duszpasterz akademicki i proboszcz - w Opolu.

W obecnych obowiązkach kierownika Polskiej Sekcji RW ks. Pasierbek zastąpi sprawującego tę funkcję przez ostatnich 5 lat ks. Leszka Gęsiaka, również jezuitę.

aka / czecho.pl, źródło: gminabestwina.info, bielsko.gosc.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.