Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 stycznia 2017
  • wyświetleń: 2513

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Parafialnego Św. Katarzyny - wideo

Chór Parafialny Św. Katarzyny wystąpił z koncertem kolęd. Koncert odbył się 8 stycznia w kościele parafialnym. Przez godzinę mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w tradycyjnej, jak i nowoczesnej aranżacji.Od 2008 roku chór prowadzi dyrygent Agnieszka Gregorczyk-Sinkowska. W dzisiejszym koncercie na zabytkowych organach chórowi akompaniowała pani profesor Ewa Bąk. W czasie koncertu usłyszeliśmy: Wśród nocnej ciszy, Bóg się rodzi, Zaśnij Boże Dzieciąteczko, Cicha noc, Sanctus, Benedictus i Agnus Dei z Mszy Pasterskiej Józefa Gabzdyla, Krętą drogą naprzód, Hola hola pasterze z pola, Gdy się Chrystus rodzi, Anioł pasterzom mówił, Przybieżeli do Betlejem, Noc cicha w śnie, Przylecieli aniołkowie, Narodził się nam Zbawiciel.

- Wszystkich miłośników śpiewu chóralnego, którzy chcieliby zasilić szeregi Chóru Św. Katarzyny zapraszamy na próby w każdy wtorek w godzinach 18.00-20.00 do salki nr 1 przy probostwie św. Katarzyny - zachęcają chórzyści.

chór parafialny
Chór Parafialny Św. Katarzyny · fot. Piotr Kuboszek

Piotr Kuboszek / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.