czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2017
  • wyświetleń: 5907

Foto-dnia: czapla biała nad stawami w Czechowicach-Dziedzicach

Pani Klaudia, czytelniczka portalu przesłała na redakcyjną skrzynkę zdjęcie rzadko spotykanej w naszej okolicy czapli białej. Fotografia została wykonana kilka dni temu nad stawami w sąsiedztwie ul. Zabiele w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Czapla biała w Czechowicach-Dziedzicach - 01.2017 · fot. Klaudia


- To ptak rzadko występujący w Polsce, a tym bardziej w porze zimowej, aczkolwiek jego populacja u nas wzrasta z roku na rok - napisała pani Klaudia i dodaje: - W 2002 było około 28 par, natomiast w 2014 około 40 par tych ptaków. Jeszcze sto lat temu czaple białe były masowo zabijane dla ich piór. Ludzie pozazdrościli im ich piękna i postanowili sami się nim ozdabiać. Przedmiotem pożądania kobiet, a także właścicieli ekskluzywnych butików, handlowców były pióra, które osiągają najpiękniejszy stan w okresie godowym - czytamy w mailu od naszej czytelniczki.

Zrobiłeś inne, ciekawe zdjęcie? Prześlij je do redakcji za pomocą formularza wyślij-info. Najlepsze zdjęcia opublikujemy na łamach portalu czecho.pl.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.