Wiadomości

  • 15 stycznia 2017
  • 16 stycznia 2017
  • wyświetleń: 2865

Bądź bezpieczny podczas przerwy zimowej - akcja "Bezpieczne Ferie"

Za nami:

16 stycznia rozpoczyna się pierwsza tura ferii zimowych - dla uczniów województwa śląskiego, łódzkiego, pomorskiego, lubelskiego, pomorskiego oraz podkarpackiego. W tym dniu rozpoczyna się też wojewódzka akcja "Bezpieczne Ferie 2017".

kontrola policyjna
W czasie przerwy zimowej policjanci zwrócą szczególną uwagę na autokary, które będą przewozić dzieci i młodzież. · fot. KMP Bielsko-Biała


Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie naszego województwa poprzez prowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

Różne służby, w tym również policjanci, podobnie jak w latach ubiegłych, będą prowadziły szeroko zakrojoną akcję, mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym. Podczas działań "Bezpieczne ferie 2017" kontrolowane będą miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Szczególnym nadzorem objęte zostaną autokary, którymi na ferie przewożona będzie młodzież. Policjanci będą prowadzili działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania w trakcie zimowego wypoczynku. Ważne jest, aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież w okresie ferii zimowych nie odbywało się bez uwagi dorosłych. O bezpieczeństwo na stokach zadbają natomiast mundurowi z patroli narciarskich. Zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwolą uniknąć nieszczęśliwych wypadków.

Z okresem zimowym związane są pewne specyficzne zagrożenia, których trzeba unikać:
  • niebezpieczne i niedopuszczalne jest organizowanie kuligów za pojazdami mechanicznymi,
  • zamarznięte zbiorniki wodne nie są miejscem przeznaczonym do jazdy na łyżwach - zmienne temperatury zwiększają ryzyko załamania się lodu,
  • spędzając czas na wolnym powietrzu pamiętajmy o odpowiednim ubiorze - odzież dostosowana do warunków atmosferycznych pozwoli uniknąć negatywnych skutków wychłodzenia organizmu.


W okresie ferii policjanci zwrócą też uwagę na młodych ludzi, którzy ten czas spędzą w domu. W trosce o ich bezpieczeństwo okolice klubów, dyskotek i innych miejsc rozrywki zostaną przez mundurowych objęte szczególnym nadzorem.

BM / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała, Powiat pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.