czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6741

Jubileuszowa Gala RIG - wyróżnienia dla mieszkańców Czechowic

W czwartek, 5 stycznia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się jubileuszowa 25. gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Gala miała wyjątkową oprawę, a jej współgospodarzem obok miast Katowice i Zabrze była gmina Czechowice-Dziedzice.

Jubileuszowa gala RIG w Katowicach - 5.01.2017 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Podczas gali wręczono wyróżnienia w formie złotych, platynowych, kryształowych i diamentowych laurów, a także statuetkę Orła Piastów Śląskich. Wśród licznego grona nagrodzonych znaleźli się także przedstawiciele naszego miasta. Złotymi laurami uhonorowano Wiesława Pochopienia - prezesa Delegatury RIG w Czechowicach-Dziedzicach z okazji 25-lecia jej działalności (kategoria: Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy) oraz Centrum Handlowe "Stara Kablownia" Sp. z o.o. - Anna i Marek Gałuszka (kategoria: Udana inwestycja). Z kolei laur platynowy przyznany firmie Kontakt Simon SA z okazji 95-lecia działalności odebrał prezes Wojciech Steinert. Pełną listę laureatów można odnaleźć na stronie www.rig.katowice.pl

Jubileuszowa gala RIG w Katowicach - 5.01.2017
Jubileuszowa gala RIG w Katowicach - 5.01.2017 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Momentem kulminacyjnym gali było wyróżnienie kryształowym laurem z diamentem Piotra Beczały, światowej sławy tenora, czechowiczanina z urodzenia i honorowego obywatela naszego miasta. Pan Piotr odebrał wyróżnienie z rąk Prezesa Zarządu RIG Tadeusza Donocika - Przewodniczącego Kapituły, Przewodniczącego Rady Krajowej Izby Gospodarczej Janusza Steinhoffa, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michała Wójcika oraz Posła do Parlamentu Europejskiego, byłego premiera prof. Jerzego Buzka.

Jubileuszowa gala RIG w Katowicach - 5.01.2017
Jubileuszowa gala RIG w Katowicach - 5.01.2017 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Po wręczeniu lauru miała miejsce jeszcze jedna wyjątkowa chwila. Burmistrz Marian Błachut wręczył Piotrowi Beczale statuetkę honorowego Czechosława. Tytuł ten został przyznany laureatowi w 2015 roku, jednak dopiero teraz śpiewak nowojorskiej Metropolitan Opera mógł osobiście odebrać nagrodę.

Jubileuszowa gala RIG w Katowicach - 5.01.2017
Jubileuszowa gala RIG w Katowicach - 5.01.2017 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Dziękując za wyróżnienie Piotr Beczała wspominał swoje rodzinne miasto, podkreślając, że pytany jest czasem, jak to się dzieje, że w tak małym mieście rodzi się tylu utalentowanych ludzi. Dziękował żonie Katarzynie i rodzicom, obecnym na widowni, i wielu uczestniczącym w wydarzeniu czechowiczanom, których kilkuset uczestniczyło w uroczystości.

Uświetnieniem gali był wyjątkowy koncert Piotra Beczały z udziałem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją francuskiego dyrygenta Marca Piollet’a. Artyści zaprezentowali utwory instrumentalne i arie z oper Giuseppe Verdiego, Stanisława Moniuszki, Giacomo Pucciniego, Franscesco Cilea, Richarda Wagnera i Antonina Dvořaka. Koncert zakończyła owacja na stojąco.

Jubileuszowa gala RIG w Katowicach - 5.01.2017
Jubileuszowa gala RIG w Katowicach - 5.01.2017 · fot. UM Czechowice-Dziedzice

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.