Wiadomości

  • 15 stycznia 2017
  • wyświetleń: 4453

Nasze szkoły w rankingu liceów ogólnokształcących i techników

Czasopismo "Perspektywy" po raz kolejny opublikowało Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Niestety żadna szkoła z naszej gminy nie znalazła się w wyróżnionym gronie 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników.

Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie
Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie


Szkoły w rankingu zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów - sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Czechowickie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie nie znalazło się w czołowej "pięćsetce". W rankingu wojewódzkim zajęło 87. pozycję, spadając o 19 miejsc w stosunku do ubiegłego roku.

W tegorocznej edycji rankingu najlepszym liceum w Polsce zostało XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina. W naszym województwie pierwsze miejsce zajęło III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza z Katowic (25. miejsce w kraju).

ZSTiL
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica · fot. nan


W rankingu najlepszych trzystu techników również nasza gmina nie ma swojego reprezentanta. Technikum nr 1 w ZSTiL zajęło 62. miejsce w województwie, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik o 4 pozycje.

W tej kategorii wygrało w skali kraju Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy, natomiast w województwie śląskim najwyżej oceniono Technikum nr 3 w ZS Technicznych z Wodzisławia Śląskiego.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.