Wiadomości

  • 17 stycznia 2017
  • wyświetleń: 13246

Nie żyje Tomasz Kalita. Wychował się w Czechowicach-Dziedzicach

W poniedziałek zmarł Tomasz Kalita, polityk od wielu lat związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. 38-latek wychował się w Czechowicach-Dziedzicach.

tomasz kalita
Tomasz Kalita urodził się w Bielsku-Białej · fot. sld.org.pl


Tomasz Kalita urodził się 8 lutego 1979 roku w Bielsku-Białej, a wychował w Czechowicach-Dziedzicach. Sam o sobie mówił "homo politicus". Z wielką polityką związał się 2003 r. kiedy pracował przy kampanii referendalnej w sprawie akcesji Polski do Unii Europejskiej.

W 2005 roku kierował zespołem programowym SLD i został współtwórcą Konstytucji Programowej "SLD Polska Demokratyczna i Socjalna". W 2008 r. został rzecznikiem prasowym SLD i pełnił tę funkcję do 2011 r., kiedy to powrócił do pracy programowej i założył lewicowy think - tank: Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, który funkcjonuje do dziś i ma za sobą kilkadziesiąt konferencji tematycznych oraz publikacji.

Również w 2011 r. został szefem zespołu doradców byłego premiera i ówczesnego przewodniczącego SLD Leszka Millera, a także doradcą wicemarszałka Jerzego Wenderlicha. Z ramienia SLD pełnił również funkcję wiceprzewodniczącego Rady Programowej TVP.

Wiadomość o chorobie nie zniechęciła Tomka do pracy publicznej, zmobilizował świat polityki, aby zainteresował się sprawę medycznej marihuany i dał ulgę osobą cierpiącym na chroniczny ból wywoływany poprzez różne schorzenia, głównie nowotwory. W Sejmie złożył projekt tzw. "Ustawy Kality", która legalizowałaby marihuanę używaną do celów leczniczych.

Tomasz Kalita był żonaty z Anną Kalitą.

ab / czecho.pl

źródło: sld.org.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.