czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2017
  • wyświetleń: 7383

Od 2018 roku maksymalnie dwie kadencje burmistrza i wójtów?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział zmiany w ordynacji wyborczej. Partia Jarosława Kaczyńskiego chce ograniczyć kadencję wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do maksymalnie dwóch. Zmiany mogą wejść w życie już od przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Reklama

Burmistrz Marian Błachut
Od 2018 roku kadencja prezydenta miasta będzie trwała dwa lata? · fot. czechowice.tv


Jarosław Kaczyński w trakcie wywiadu dla TVP Szczecin wyjaśnił, że Prawo i Sprawiedliwość dąży do zmian w ordynacji wyborczej. - To są zmiany, które są bardzo oczekiwane przez społeczeństwo, czyli wprowadzenie zasady dwóch kadencji dla tych, którzy pełnią funkcje jednoosobowe, czyli wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Szef partii rządzącej zaznaczył, że PiS chciałby, aby zmiany zostały wprowadzone jeszcze przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. - Chcielibyśmy, żeby to obowiązywało od razu, ale jest sprawą Trybunału Konstytucyjnego orzec, czy jest to dopuszczalne - dodał Jarosław Kaczyński. Cały wywiad z prezesem Prawa i Sprawiedliwości można obejrzeć na stronie szczecin.tvp.pl/28635515/jaroslaw-kaczynski-prezes-pis-w-sprawie-politycznej.

jarosław kaczyński
Wywiad z prezesem Jarosławem Kaczyńskim w TVP Szczecin · fot. Tomasz Kutelski / TVP Szczecin


W Czechowicach-Dziedzicach nieprzerwanie od trzech kadencji burmistrzem jest Marian Błachut. Obecny włodarz rządzi gminą od 2006 roku.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.