Wiadomości

  • 19 stycznia 2017
  • wyświetleń: 3517

Tenisista z Zabrzega Mistrzem Polski juniorów

Swój największy sukces w karierze sportowej odniósł mieszkaniec Zabrzega Mikołaj Wrzoł (BKT Advantage B-B) zdobywając złoty medal w grze podwójnej w parze z Maciejem Ziombrem (Górnik Bytom) na Mistrzostwach Polski juniorów, które rozgrywane były w minionym tygodniu w Toruniu.

Mikołaj wraz ze swoim parterem deblowym pokonali kolejno pary: Duzinkiewicz/Lewandowski 6/2, 6/0, Mikuła/Stajszczak 3/6, 6/3, 10/8, Dworak/Kwiatkowski 6/2, 4/6, 10/2 i w finale Jankowiak/Pawlicki 3/6, 6/3, 10/6. 

W grze pojedynczej Mikołaj odpadł pechowo w pierwszej rundzie z Jakubem Grzegorczykiem (Beskidy Ustroń) 7/5, 4/6, 4/6 prowadząc już 7/5, 3/1.

Jest to już piąty medal Mikołaja na Mistrzostwach Polski, ale pierwszy złoty. Do tej pory był brązowym medalistą do lat 14 w singlu, dwukrotnie był wicemistrzem Polski w deblu lat 16 i raz brązowym medalistą w deblu do lat 18.

Mikołaj jest zawodnikiem Beskidzkiego Klubu Tenisowego "Advantage" Bielsko-Biała. Jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego im Mikołaja Reja w Bielsku Białej, a trenuje na kortach klubu, które znajdują się w Bielsku-Białej Komorowicach w Parku Rosta przy ul. Ceramicznej 20.

Więcej o sukcesach Mikołaja i innych tenisistów z naszego regionu można znaleźć na stronie klubowej http://www.tenisbielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.