czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2017
  • wyświetleń: 3882

31-latek ograbił cmentarny nagrobek - trafił już w ręce policji

W czwartek policjanci z czechowickiego komisariatu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej ograbił jeden z nagrobków na cmentarzu w Bestwinie. Sprawca sprzedał skradzioną antabę o wartości ponad 600 zł do jednego ze skupów złomu na terenie powiatu bielskiego, jednak dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów mienie odzyskano.

Antaba, cmentarz, kradzież, Bestwina
Skradziona antaba · fot. KMP Bielsko-Biała


14 stycznia w komisariacie w Czechowicach - Dziedzicach złożono zawiadomienie o kradzieży antaby z nagrobka na cmentarzu w Bestwinie. Sprawca odrywając cenny element uszkodził jednocześnie płytę powodując łączne straty w wysokości niemal 2500 zł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Czechowicach - Dziedzicach natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie sprawcy tego czynu oraz miejsce, gdzie znajdował się skradziony przedmiot. W efekcie ich pracy w czwartek 19 stycznia około godz. 15.00 zatrzymali zaskoczonego mieszkańca Czechowic - Dziedzic w jego zakładzie pracy.

Zatrzymany jest znany stróżom prawa z uwagi na fakt, że w przeszłości był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. 31-latkowi postawiono zarzut ograbienia nagrobka oraz jego zniszczenia w warunkach recydywy, co oznacza, że w przypadku skazania go przez sąd na karę pozbawienia wolności, nie ma możliwości zawieszenia jej wykonania. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.