czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 stycznia 2017
  • wyświetleń: 4025

Policja odnotowała w naszym regionie spadek przestępczości

Jak co roku w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku - Białej odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca roczne efekty pracy funkcjonariuszy bielskiego garnizonu. Wnioski płynące z analizy wyników uzyskanych w ubiegłym roku są bardzo pozytywne. Policjanci zatrzymali 1935 sprawców na gorącym uczynku przestępstw oraz przeprowadzili ponad 35 tysięcy interwencji. Ponadto nastąpił spadek przestępczości w porównaniu do poprzedniego roku, a poziom wykrywalności przestępstw wzrósł o niemal 10%.

Odprawa roczna w KMP Bielsko-Biała - 20.01.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


W naradzie, podsumowującej wyniki uzyskane przez bielski garnizon, uczestniczył I V-ce Wojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, Prezydent Miasta Bielska-Białej, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego starostwa powiatowego oraz przedstawiciele prokuratury i zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Narada rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach insp. Piotrowi Kuci. Miłym akcentem spotkania było podziękowanie i wręczenie przez szefa śląskiej Policji nagród pieniężnych, policjantom z Komisariatu Policji w Kobiernicach sierż.szt. Jakubowi Januła oraz st.sierż. Radosławowi Dendys za uratowanie osób z płonącego budynku.

Komendant Miejski Policji w Bielsku - Białej insp. Dariusz Matusiak wraz ze swoimi zastępcami: mł.insp. Krzysztofem Gałuszką oraz mł.insp. Grzegorzem Jakubcem, podsumowali efekty ubiegłorocznej pracy policjantów garnizonu bielskiego oraz wskazali zadania i priorytety do realizacji w 2017 roku. Insp. Dariusz Matusiak podziękował za dotychczasową pracę wszystkim bielskim policjantom, funkcjonariuszom Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz przedstawicielom współpracujących z bielską Policją służb i instytucji. Odrębne podziękowania skierował do władz miasta i starostwa za wsparcie przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Głos zabrali również zaproszeni goście: V-ce Wojewoda Śląski, prezydent Miasta Bielska - Białej oraz Prokurator Rejonowy Prokuratury Północ. Wszyscy podkreślali znakomitą współpracę Policji ze służbami i instytucjami na rzecz poprawy poziomu bezpieczeństwa oraz gratulowali osiągniętych wyników.
Oficjalną część spotkania podsumował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, który scharakteryzował najistotniejsze zadania dla funkcjonariuszy z województwa śląskiego oraz motywował do dalszej wytężonej pracy, aby w roku 2017 jej efekty były równie satysfakcjonujące co ubiegłoroczne.

Na koniec spotkania szefowie bielskiego i śląskiego garnizonu uroczyście podziękowali za wieloletnią służbę dotychczasowym komendantom komisariatów II w Bielsku - Białej oraz w Czechowicach - Dziedzicach i Jasienicy tj. mł.insp. Waldemarowi Hurkała, mł.insp. Zbigniewowi Gackowi oraz podinsp. Wojciechowi Kozłowskiemu, którzy w tym roku przechodzą na emeryturę.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.