Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 stycznia 2017
  • wyświetleń: 2128

Punkt informacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej

20 stycznia w Wojskowej Komendzie Uzupełnień zorganizowano Punkt Informacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej dla osób zainteresowanych terytorialną służbą wojskową (TSW). Korzystać z niego można w każdym dniu tygodnia w godzinach od 09.00 do 14.00 oraz dodatkowo we wtorki w godzinach 15.00 - 17.00.

Oferta służby w Wojskach Obrony Terytorialnej kierowana jest do wszystkich osób, zarówno cywili jak i wojskowych i ma prowadzić do umocnienia zdolności obronnych kraju. Ci, którzy zdecydują się skorzystać z takiej możliwości, a dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet, będą mieli szansę na podpisanie 2-6 letniego kontraktu w ramach OT. Aktualnie jest prowadzona ewidencja ochotników do terytorialnej służby na terenie administrowanym oraz do służby zawodowej w ramach pododdziałów OT nowotworzonych Brygad w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.

Dodatkowo na szkolenie oficerskie do Wojsk Obrony Terytorialnej mogą trafić absolwenci następujących kierunków studiów: obronność i bezpieczeństwo państwa, zarządzanie kryzysowe, nauki społeczne, nauki humanistyczne, wychowanie fizyczne, edukacja i wychowanie, ekonomia.

Służba ma odbywać się w pobliżu miejsca zamieszkania. Można też zgłaszać się grupowo.

Organizacje zainteresowane przeprowadzeniem zajęć seminaryjnych o tematyce dotyczącej Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą zwracać się do Wojskowego Komendanta Uzupełnień, celem ustalenia terminu przeprowadzenia wykładu informacyjnego.

aka / czecho.pl, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.