czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2017
  • 26 stycznia 2017
  • wyświetleń: 9057

Awantura w Ligocie. 27-latek trafił do aresztu za usiłowanie zabójstwa

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie młody mężczyzna, który zaatakował siekierą 53-latka. Pokrzywdzony doznał poważnego urazu głowy. Trafił do szpitala. Napastnik miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Usłyszał już zarzuty. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Reklama

zatrzymanie
27-latek trafił do aresztu za usiłowanie zabójstwa · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w niedzielę w Ligocie. Mężczyźni wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni, w czasie której 27-latek zaatakował swojego kompana siekierą. Uderzył go kilka razy w tył głowy. Pobił też partnerkę 53-latka, która stanęła w jego obronie. Napastnik uderzył kobietę rondlem w głowę. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Krótko po tym zdarzeniu policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali sprawcę. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Wczoraj sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.