Wiadomości

  • 25 stycznia 2017
  • wyświetleń: 1347

25 styczeń ogólnokrajowym "Dniem odblasków"

Za nami:

Dzisiaj w całym kraju prowadzona jest akcja profilaktyczna "Dzień odblasków". Jej celem jest zachęcenie wszystkich użytkowników ruchu drogowego do dbania o wspólne bezpieczeństwo na drogach. Policjanci zarówno pieszym jak i kierującym przekazywać będą elementy odblaskowe.

25 stycznia ogłoszony został "Dniem odblasków". Jego celem jest promowanie powszechnego używania elementów odblaskowych przez pieszych. Dzisiaj policjanci przekazywać będą wszystkim uczestnikom ruchu drogowego odblaskowe opaski. Pieszych zachęcać będą do ich umieszczania w widocznym miejscu na odzieży.

Z kolei kierowcy, którym wręczone zostaną odblaski, proszeni będą o zatrzymanie pojazdu i przekazanie ich osobie pieszej nieposiadającej takiego elementu. Ten niewielki, lekki i łatwy w użyciu odblask może uratować ludzkie życie na drodze. Jego umieszczenie w widocznym miejscu, pozwala kierującemu w porze nocnej zauważyć osobę wyposażoną w odblask z odległości ok. 150 metrów. Brak jakiegokolwiek elementu odblaskowego skraca ten dystans do zaledwie 20 - 30 metrów.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.