Wiadomości

  • 19 kwietnia 2006
  • wyświetleń: 1120

Akcja Żółty Tydzień

18 kwietnia ruszyła XVI edycja akcji Żółtego Tygodnia i potrwa do 28 kwietnia. Jej celem jest profilaktyka wirusowego zapalenia wątroby typu A i B.

Celem akcji jest popularyzacja szczepień ochronnych i uświadomienie zagrożeń zdrowotnych, związanych z tą chorobą. W tym roku akcja kierowana jest szczególnie do młodych kobiet, które na progu zawodowego życia mogą nie mieć czasu, by pomyśleć o własnym zdrowiu.

Lekarze biją na alarm i przyznają, ze szczepienie to najskuteczniejszy sposób profilaktyk chorób zakaźnych. Przyjęcie pełnego cyklu szczepień daje nam gwarancję ochrony zdrowia nawet na długie lata. W przypadku wirusowego zapalenia wątroby mamy do wyboru szczepionkę skojarzoną uodparniającą nas na zapalenie WZW typu A i B, a także pojedyncze szczepionki i na WZW A i na WZW B.

Zastraszające jest to, iż w Polsce blisko 93% osób do 15 roku życia i aż 70 % do 30 roku życia nie ma przeciwciał chroniących przed żółtaczką pokarmową (WZW typu A). Dlatego najlepszą profilaktyką są szczepienia ochronne.

Przeciwko żółtaczce zaszczepić się można w całym naszym województwie. Adresy przychodni wykonujących szczepienia na terenie Czechowic Dziedzic to: Przychodnia nr 1 "Ubezpieczalnia" przy ulicy Sienkiewicza oraz Przychodnia nr 2 przy ulicy Bestwińskiej.


A.O. / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.