Wiadomości

  • 19 kwietnia 2006
  • wyświetleń: 1266

Droga będzie, ale nie teraz

Droga ekspresowa z Bielska do Cieszyna ma być "w najbliższym czasie" ukończona, budowana będzie droga z Żywca do Zwardonia - twierdzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Problemem południowej części naszego województwa pozostaje jednak brak alternatywy dla drogi krajowej numer 1 z Katowic do Bielska. Dlatego, zwłaszcza Bieruń i Oświęcim starają się o wybudowanie 38-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S-1 z mysłowickich Kosztów, przez Bieruń, Brzeszcze, Bestwine aż do granic Bielska.

Wołamy o pomoc - mówi burmistrz Bierunia Ludwik Jagoda, którego mieszkańcy mają już dość uciążliwego ruchu samochodów ciężarowych.

Na razie, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach - Krzysztof Raj, stwierdził wczoraj w Bieruniu, że możliwe jest ruszenie z budową tego odcinka drogi ekspresowej po roku 2008.

Iza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.