czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2017
  • wyświetleń: 9461

Tu trafiały auta skradzione w naszej gminie, policja zlikwidowała dziuplę

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej zlikwidowali "dziuplę" samochodową, do której sprowadzano kradzione samochody (m.in. z Czechowic-Dziedzic). Śledczy odzyskali akcesoria samochodowe oraz dwa kompletne, skradzione wcześniej volkswageny o wartości ponad 50 tys. zł. Stróże prawa zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież tych pojazdów oraz jego 65-letniego wspólnika, który przechowywał i sprzedawał skradzione podzespoły.

Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową - 01.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej namierzyli "dziuplę" samochodową, do której trafiały skradzione samochody. Trop wiódł do bielskich Komorowic, gdzie 65-letni mężczyzna demontował na części i sprzedawał elementy kradzionych pojazdów.

Policjanci wkroczyli do akcji. Zatrzymali 65-latka, a w czasie przeszukania jego posesji odnaleźli i zabezpieczyli podzespoły skradzionych samochodów różnych marek, tablice rejestracyjne oraz przeznaczone do rozbiórki dwa kompletne jeszcze pojazdy marki Volkswagen Golf o wartości ponad 50 tys. zł. Odnalezione samochody i pozostałe podzespoły zabezpieczono do dalszych badań identyfikacyjnych. Ponadto w czasie przeszukania posesji należącej do zatrzymanego, kryminalni odnaleźli 3 sztuki broni palnej i 290 sztuk amunicji, które zostaną poddane szczegółowym ekspertyzom balistycznym.

Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie doprowadziły do zatrzymania 26-letniego mężczyzny, który trudnił się kradzieżą samochodów. Tylko w zeszłym miesiącu skradł w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach i Ustroniu dwa volkswageny golfy i volkswagena polo. Dwa z tych samochodów policjanci odnaleźli kompletne, ukryte w "dziuplach". Kryminalni ustalili ponadto, że zatrzymany ma na swoim koncie liczne włamania do pojazdów, z których kradł wartościowe rzeczy, m.in. plecaki z dokumentami i wyposażenie.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Młodszy z nich kradzieży z włamaniami, za co grozi mu do 10 lat więzienia, natomiast starszy - paserstwa, za które może trafić za kraty na najbliższe 5 lat. O ich dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator i sąd.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.