Wiadomości

  • 31 stycznia 2017
  • wyświetleń: 5146

Podpalili pustostan, potem wezwali straż pożarną i przyglądali się akcji

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o podpalenie opuszczonego budynku w Kaniowie. Sprawcy wezwali na miejsce straż pożarną i przyglądali się akcji gaśniczej. Spowodowali szkody, które sięgają 3000 zł. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło 13 grudnia przed 22.00. Dwaj chuligani bez większego problemu przedostali się do opuszczonego budynku. Pili tam alkohol.

W pewnym momencie podpalili drewniane schody, które szybko stanęły w płomieniach. Zanim ogień zaczął się rozprzestrzeniać, zdążyli jeszcze skraść z budynku metalowe przedmioty, które później sprzedali w skupie złomu. Sprawcy wezwali na miejsce straż pożarną, a sami z ukrycia przyglądali się akcji gaśniczej.

Policjanci poszukiwali chuliganów. Ustalili, że związek z podpaleniem mogą mieć dwaj nastolatkowie w wieku 18 i 19 lat. Kilka dni temu ich zatrzymano. Obaj usłyszeli już zarzuty i przyznali się do tego przestępstwa. Grozi im do 5 lat za kratami.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.