czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2017
  • wyświetleń: 6013

500+: Urząd prosi o bieżące zgłaszanie zmian

Urząd Miejski wydał komunikat dla osób pobierających świadczenia wychowawcze 500+ oraz świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny. Ostrzega w nim, że nienależnie pobrane świadczenia trzeba będzie zwrócić wraz z odsetkami.

urząd miejski, ratusz
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Pracownicy Wydziału Świadczeń Społecznych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przypominają wszystkim mieszkańcom gminy, którzy pobierają świadczenia na dzieci o konieczności zgłaszania na bieżąco wszelkich zmian w sytuacji dochodowej (m.in. podjęcie, zmiana zatrudnienia, uzyskanie świadczeń z ZUS, rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej, otrzymanie zasiłku lub stypendium dla bezrobotnych), a także zmiany w sytuacji rodzinnej (wyjazd za granicę Polski w celach zarobkowych, zmiana miejsca zamieszkania, zmian w liczbie członków rodziny).

Rodzice, którzy pobierający świadczenia są zobowiązani niezwłocznie powiadomić tutejszy organ o zmianach mających wpływ na prawo do świadczeń.

Nienależnie pobrane świadczenia podlegają zwrotowi wraz z ustawowymi odsetkami.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.