Wiadomości

  • 4 lutego 2017
  • wyświetleń: 4308

Hodujesz na posesji kury? Musisz poinformować o tym Inspektorat

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina o obowiązku zgłaszania miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

W związku z wystąpieniem w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bielsku-Białej informuje, że z dniem 27 grudnia 2016 r. zostały wprowadzone restrykcje dotyczące utrzymywania drobiu, nałożone rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Powyższe rozporządzenie wprowadza nakaz zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których utrzymywany jest drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

Ponadto informujemy że zgodnie z art. 85aa ust. 1 pkt 15 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt kto, wbrew wydanym w celu zwalczania choroby zakaźnej zwierząt lub zapobiegania takiej chorobie nakazom, zakazom lub ograniczeniom, będąc posiadaczem zwierząt, nie zgłasza miejsc, w których przebywają zwierzęta z gatunków wrażliwych na daną chorobę zakaźną zwierząt, powiatowemu lekarzowi weterynarii, podlega karze pieniężnej w wysokości od 0,5 do dwukrotności kwoty przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej za rok poprzedzający, ogłaszanej przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

W związku z powyższym urzędnicy zwracają się z prośbą o niezwłoczne zgłaszanie do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Bielsku-Białej, wszystkich posiadanych sztuk drobiu i innych ptaków.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Bielsku-Białej, ul. Karpacka 76, 43-316 Bielsko-Biała, tel. 33 496 01 80, fax: 33 496 01 87, e-mail: sekretariat@bip-bielsko.pl.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.