Wiadomości

  • 4 lutego 2017
  • wyświetleń: 8509

Opłata klimatyczna dla autobusów miejskich z Bielska-Białej?

W żartobliwym tonie zakończyła się debata nad problemem, który na styczniowej sesji Rady Miejskiej zgłosił radny Kazimierz Kocur. W opinii radnego przestarzałe autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej zanieczyszczają powietrze w Czechowicach-Dziedzicach.

mzk, autobus
Autobus linii nr 50 na granicy Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic · fot. czecho.pl


- Mamy u nas w gminie komunikację miejską, która jest oparta na autobusach nisko zanieczyszczających powietrze. Takie autobusy wysyłamy do Bielska-Białej, a Bielsko posyła nam stare Ikarusy, które wiadomo są z jakiego wieku - zwrócił uwagę radny Kazimierz Kocur.

Burmistrz Marian Błachut tłumaczył, że Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej rozpoczął realizację wymiany taboru. Łącznie MZK wymieni 50 autobusów. - Ja domyślam się dlaczego MZK posyła nam starego, ledwie zipiącego i buczącego Ikarusa. To wypadkowa tego, że Czechowice-Dziedzice nie są terenem w administracji Bielska-Białej, tu nie muszą dbać o swoich mieszkańców i wyborców, dlatego wszystkie najlepsze autobusy jeżdżą po terenie ich miasta, a za granicę wysyłają najbardziej wysłużone pojazdy - mówił burmistrz Czechowic-Dziedzic.

rada miejska
Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach - 24.01.2017 · fot. czecho.pl


W żartobliwym tonie dyskusję zakończył przewodniczący Rady Miejskiej. - Być może powinniśmy się zastanowić nad wprowadzeniem opłaty klimatycznej dla autobusów z Bielska-Białej - zażartował Damian Żelazny.

Warto wspomnieć, że według oficjalnego rozkładu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego na linii nr 50 z przystanków powinno odjeżdżać więcej niskopodłogowych autobusów, niż wysłużonych Ikarusów.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.