Wiadomości

  • 7 lutego 2017
  • wyświetleń: 3928

Przywłaszczyli znaleziony portfel z kartą bankomatową

Znaleźli portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Zamiast oddać zgubę właścicielowi, postanowili zrobić użytek z karty płatniczej, za pomocą której dokonali transakcji zbliżeniowych. Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Odzyskali też przywłaszczone przez nich mienie.

29-latek z Czechowic-Dziedzic zagubił portfel wraz z dowodem osobistym i kartą bankomatową. Rzeczy te znaleźli dwaj mieszkańcy tego miasta, którzy postanowili zrobić użytek ze znalezionej karty. Jeden z mężczyzn płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Dokonał transakcji na kwotę blisko 20 zł, a kiedy chciał przeprowadzić kolejne okazało się, że na koncie zabrakło środków.

Czechowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 49 i 39 lat, podejrzanych o te przestępstwa. Odzyskali też przywłaszczone przez nich rzeczy. Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty. Starszy przywłaszczenia cudzego mienia, za co grozi mu do 2 lat za kratami. Młodszy posługiwania się kartą płatniczą, za co może trafić do więzienia nawet na 10 lat. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje wkrótce prokurator.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.