czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2017
  • wyświetleń: 3880

Nominacja do prestiżowej nagrody dla Piotra Beczały

Tenor Piotr Beczała znalazł się na liście nominowanych w najważniejszej nagrodzie w jego dziedzinie - International Opera Award. Polak powalczy o nią w szczególnie prestiżowej kategorii - ulubieniec publiczności.

Jubileuszowa gala RIG w Katowicach - 5.01.2017
5 stycznia Piotr Beczała otrzymał statuetkę honorowego Czechosława · fot. UM Czechowice-Dziedzice


O przydzieleniu International Opera w 16 kategoriach decyduje międzynarodowe jury składające się z wybitnych krytyków i menedżerów Natomiast o tym, kto będzie triumfował w siedemnastej kategorii - ulubieniec publiczności - za decydują widzowie i bywalcy teatrów na świecie, ale także w Polsce, w głosowaniu internetowym.

Piotr Beczała ma w tym roku wyjątkowo silną konkurencję. Razem z nim o operowego Oscara ubiegają się bowiem największe gwiazdy. Spośród śpiewaczek są to: Cecilia Bartoli, Renée Fleming, Elina Garanča i Sondra Radvanovsky, a także tenorzy: Roberto Alagna, Juan Diego Florez oraz bas-baryton Bryn Terfel.

BM / czecho.pl, źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.